Реставрація зубів

Зуб зруйновано карієсом? Що робити?

Реставрація зубів. Київ, Позняки.

На жаль, не всім нам від природи пощастило мати красиві зуби ідеальної форми. Як правило, з часом або з віком можуть відбуватися різні неприємності, які зовсім не додають привабливості нашій посмішці. З будь-якими дефектами, такими як скол частини зуба або нерівна форма, допоможе впоратися реставрація зубів.

Отже, реставрація - це спосіб відновлення структури здорового зуба за допомогою різних пломбувальних матеріалів. Така реставрація ще називається естетичною, художньою або косметичною, оскільки кінцева мета - досягнення високої естетики зуба. Реставрація абсолютно безболісна (хоча при підвищеній чутливості і при необхідності можна використовувати анестезію), тому користується великою популярністю сьогодні. На відміну від протезування, цей метод часто значно дешевше. Відновлювані зуби піддаються мінімальній дії, тобто реставрація, в порівнянні з протезуванням зубів, є більш гуманною процедурою.

Які проблеми може вирішити естетична реставрація зубів:

 • щілини між зубами;
 • нерівна форма зубів;
 • скол частини зуба або руйнування більше половини зуба;
 • дефекти емалі;
 • карієс на більшій частині поверхні зуба.

Тобто при реставрації можна відновити і форму, і колір зуба, при цьому зробити це таким чином, що відновлені зуби не будуть відрізнятися від здорових.

Реставрация зубов

Як виконується реставрація зубів?

При реставрації зубів можуть застосовуватися два методи: прямий і непрямий.

Реставрація за допомогою прямого методу
Проводиться безпосередньо в ротовій порожнині пацієнта, лікар прямо на місці формує новий зуб. Використовувані матеріали: світло-отверджуючі композитні (фотополімери) або склоіномірний цемент. Безсумнівним плюсом цього методу є те, що реставрація зазвичай виконується за один день. Причому в стандартних випадках за один візит можна реставрувати до шести зубів. Однак в цьому випадку, звичайно, потрібно багато сил від клієнта, адже при реставрації шести зубів потрібно провести в стоматологічному кріслі до шести годин. В цілому ж на реставрацію одного зуба може йти від 15 хвилин до години (в залежності від складності випадку). Недоліком цього методу вважається той факт, що з часом реставровані зуби можуть тьмяніти, втрачати свій первісний блиск, тому при догляді потрібно більш уважно ставитися до вибору зубної пасти.

Реставрація за допомогою непрямого методу
Цей метод передбачає виготовлення в лабораторії вінірів - тонких фарфорових або композитних пластин, які заміщають зовнішній шар зубів. На відміну від коронок, вініри покривають не весь зуб, а тільки його фронтальну частину. Проводиться така реставрація в кілька етапів: підготовка до реставрації - при необхідності проводиться лікування, чистяться канали, зуб пломбується; зняття зліпка, виготовлення за зліпком вініру; встановлення вініру. Вініри ефективно використовувати, якщо зуби недостатньо рівні або білі, а інші способи (наприклад, відбілювання) не допомагають. Завдяки вінірам можна отримати практично ідеальну посмішку, проте цей метод не рекомендується використовувати при неправильному прикусі, при веденні екстремального способу життя (наприклад, при активних заняттях боксом) або при відсутності жувальних зубів. Допускається і такий варіант, коли на одні зуби ставиться коронка, а на інші - вініри: тут важливо, щоб вони були виконані з одного матеріалу.

 • Лікування без болі
 • Вибір методів лікування
 • Індивідуальний підхід
 • Якісні матеріали
 • Сучасне обладнання
 • Кваліфіковані спеціалісти
 • Відкритість та доброзичливість
 • Довіра та відповідальність
 • Командність та результативність