Пломби

Зуб зруйновано карієсом? Що робити?

Пломбування зубів. Київ, Позняки

На сьогоднішній день пломбування залишається найпоширенішим способом відновлення зубів. Рідко можна знайти людину без жодного запломбованого зуба, навіть до 25 років. Пломба - це матеріал, який використовується для заповнення порожнини в зубі, що утворюється в результаті лікування карієсу, а також при механічних пошкодженнях. Основне завдання пломби крім естетичної - ізоляція чутливих тканин зуба від різних мікробів і бактерій. Відрізняються пломби один від одного в основному за такими параметрами як призначення (термін використання: тимчасові і постійні) і матеріал виготовлення.

Пломбирование зубов

Відмінності тимчасової та постійної пломби

Постійна пломба встановлюється після лікування карієсу для закриття тканин від слини, їжі і мікроорганізмів. Крім цього, відновлюється природна форма зуба, що важливо не тільки з естетичної точки зору, але і тому, що зуб, з втраченим об'ємом не зможе повноцінно брати участь в жуванні і змиканні щелеп, що може привести до негативної зміни прикусу. Саме для цього пломби ретельно обтачиваются і шліфуються, для відновлення натуральної форми. Не дивлячись на назву, навіть найнадійніша постійна пломба може служити до 10 років. Тимчасове пломбування має місце при багатоетапному лікуванні зубів.

Найчастіше тимчасове пломбування необхідно:

 • при лікуванні зубних каналів, під час якого необхідно закласти ліки на декілька днів;
 • коли лікування зуба проходить в декілька сеансів;
 • при підготовці встановлення зубних вкладок, які виготовляються декілька днів.

Тимчасова пломба призначена для використання терміном до двох тижнів, вона дешевше, швидше встановлюється і легко витягається після того як виконала свою функцію. Але в той же час, вона так само, як і постійна пломба, надійно захищає зуб в короткостроковому періоді.

Іншою відмінністю пломб є матеріал виготовлення. Популярні раніше різні металеві сплави зараз практично не використовуються, в силу великої кількості недоліків (висока теплопровідність, низький естетичний ефект). Стоматологи так само відмовилися від пластмасових пломб, так як ті мають токсичні властивості і недостатньо міцні. Цемент, як матеріал пломби, не здатний імітувати щільність і колір натуральних зубів, а також вимагає значної обточування здорових тканин зуба.

Найбільш якісні пломби виготовляються з композитних матеріалів. Вони максимально забезпечують естетичну і захисну функцію пломб. Такі пломби представлені двома основними видами: хімічна і світлова.

Хімічна пломба називається так, тому що для її затвердіння необхідна хімічна реакція. Світлова пломба твердне під впливом світла спеціальних стоматологічних ламп.

Ускладнення після установки пломби

Найчастіше пацієнти скаржаться на відчуття болю під пломбою. Такий біль є нормою протягом доби після лікування. Але якщо біль триває довше, то причиною цього може бути неякісна обробка каріозної порожнини, що вимагає повторного лікування. Випадання пломби - ще одна досить часта неприємність. Якщо пломба випала набагато раніше закінчення терміну її служби, це говорить тільки про лікарську помилку.

Догляд за зубами після установки пломб

Особливого догляду за пломбованими зубами не потрібно, але не можна забувати про стандартні процедури гігієни. Стоматологи так само рекомендують відвідувати процедуру професійної гігієни порожнини рота кілька разів на рік. Також слід пам'ятати, що матеріал пломби більш пористий, ніж емаль, тому він сильніше вбирає пігменти з фарбувальних напоїв і продуктів, що вимагає додаткової чистки зубів після їх вживання.

 • Лікування без болю
 • Вибір методів лікування
 • Індивідуальний підхід
 • Якісні матеріали
 • Сучасне обладнання
 • Кваліфіковані спеціалісти
 • Відкритість та доброзичливість
 • Довіра та відповідальність
 • Командність та результативність