Лікування зубів

Болить зуб? Що робити?

Лікування зубів. Київ, Позняки

 

Методи ендодонтичного лікування дозволяють врятувати навіть сильно зруйновані або інфіковані зуби, запобігти ускладненням, що ведуть до втрати зуба, серйозних захворювань м'яких і кісткових тканин. Для механічної (інструментальної) обробки кореневих каналів застосовують ендодонтичний інструмент. Перший ендодонтичний інструмент був створений у 1746 році П'єром Фошаром. Він представляв собою сталеву струну від піаніно з насічками і ручкою. Сучасні ендодонтичні інструменти виробляють з використанням високих технологій і передових наукових розробок. Пульпа - м'яка тканина, яка містить нерви, артерії, вени, лімфатичні судини зуба. Пульпа міститься в пульповій камері в коронці зуба (частини зуба, яка виступає над яснами) і в кореневих каналах зуба, оточена дентином - кістковоподібною тканиною, яка підтримує емаль. Головні причини захворювань і руйнувань пульпи: проникнення бактерій з глибокої каріозної порожнини; травматичне пошкодження зуба, порушення кровообігу, пошкодження нерва; вплив бактерій через тріщину в зубі; захворювання ясен (хвороби пародонту).

Запалена пульпа дратує зубний нерв, що викликає біль - іноді слабкий, а іноді дуже сильний. Біля верхівки кореня зуба може утворитися періапікальний абсцес (нарив).

Лечение зубов

Ендодонтичне лікування може включати:

 • видалення пульпи;
 • очистку пульпової камери та кореневих каналів;
 • формування каналів;
 • пломбування каналів.

Які лікувальні процедури виконуються при ендодонтичному лікуванні? Перш за все стоматолог проводить обстеження зуба (при необхідності з використанням рентгена), щоб визначити, чи вражена пульпа. Якщо прийнято рішення провести лікування кореневого каналу, лікар через коронку зуба широко розкриває пульпову камеру. Для того, щоб зняти біль, вже до цієї стадії Вам можуть зробити знеболення. Повідомляйте лікарю щодо будь-яких неприємних відчуттів, щоб можна було підтримувати необхідний рівень знеболювання. Лікування в стоматологічній клініці М'ЯТА може проводитися з використанням кофердама - спеціальної гуми, яка одягається поверх зуба і ізолює його від інших зубів і порожнини рота. Після відкриття пульпової камери всю пошкоджену або хвору пульпу видаляють з пульпової камери і кореневих каналів.

Видалення хворої пульпи - крок до збереження зуба! Кореневі канали зуба очищають, розширюють і формують для зручності подальшого пломбування. Для знищення бактерій і попередження інфікування в очищену пульпових камеру і кореневі канали можуть бути внесені лікарські речовини. На час їх дії отвір в коронці зуба може бути закрито тимчасовою пломбою. При великому інфікуванні пульпи лікар може залишати відкритою порожнину зуба на кілька днів для дренажу (відтоку). Щоб допомогти організму впоратися з інфекцією, яка поширюється за межі зуба, можуть бути призначені антибіотики та інші ліки. На наступній стадії лікування тимчасову пломбу видаляють. Пульпова камера і кореневі канали заповнюються і пломбуються матеріалами, що не допускають повторне потрапляння бактерій в канал. Для посилення опорної структури пломби в кореневий канал може бути введений металевий штифт. На останній стадії лікування в стоматологічній клініці структура, функції і зовнішній вигляд зуба можуть бути відновлені за допомогою коронки, одягненою на зуб. Вид матеріалу, з якого виготовляється коронка, залежить від локалізації зуба в порожнині рота, кольору зуба, природних тканин зуба, що залишилися, та інших чинників.

Наприклад, передній зуб швидше за все буде потребувати порцелянової або металокерамічної коронки. При великому ураженні одного з задніх зубів може бути використана коронка. Чому необхідно видаляти пульпу? Лікування кореневих каналів дозволяє врятувати зуб, пульпа якого інфікована або зруйнована, запобігти поширенню запалення на периодонтальну зв'язку, що сполучає зуб з щелепою, і, далі, на кісткову тканину щелепи. Чому не слід просто видалити зуб? Видалення зуба без подальшого заміщення може призвести до зміщення зубів з обох сторін від утворився порожнього простору. Цей зсув приводить до скупченості, повернутості та іншим дефектам сусідніх зубів, що знижує ефективність жування і кусання, утрудняє підтримку їх в чистоті, робить більш сприйнятливими до карієсу. В результаті зуби, сусідні з видаленими, можуть бути також втрачені. Заміщення видаленого зуба за допомогою імплантанта або моста - зазвичай набагато дорожча процедура, ніж ендодонтичне лікування. Здоровий відновлений зуб завжди краще, ніж штучний! Вилікуваний ендодонтичним методом і відновлений зуб може функціонувати все життя. Незважаючи на віддалену пульпу зуб живе і отримує харчування з навколишніх тканин. Для того щоб попередити стоматологічні захворювання в майбутньому, необхідно: чистити зуби фторвмісними якісними зубними пастами два рази в день; один раз в день очищати міжзубні проміжки; збалансовано харчуватися і скорочувати кількість разів, коли споживається багата вуглеводами їжа; регулярно відвідувати лікаря-стоматолога.

 • Лікування без болю
 • Вибір методів лікування
 • Індивідуальний підхід
 • Якісні матеріали
 • Сучасне обладнання
 • Кваліфіковані спеціалісти
 • Открытость и доброжелательность
 • Доверие и ответственность
 • Командность и результативность