Протезування зубів

МИ СТВОРЮЄМО КРАСИВУ ПОСМІШКУ

Протезування зубів в Києві

Одним з найпоширеніших видів послуг в стоматології є протезування зубів.

Воно необхідне для відновлення функціональних здібностей, а саме для комфортного прийому їжі, так як через пошкодження зубів в першу чергу починає страждати система травлення.

Етапи протезування зубів

Консультація та обстеження.

 • На даному етапі ведеться повний збір необхідної інформації, історія хвороби, комплексна оцінка існуючої проблеми
 • Здійснюється панорамна рентгенографія щелепи
 • Створюється зліпок зубів, а також проводяться інші процедури, що дозволяють привести всі ризики майбутньої операції до мінімуму і уникнути наслідків

На підставі отриманих даних лікарем-стоматологом обговорюється метод вирішення проблеми. Вибирається тип конструкції протезів (імплантація, знімний або незнімний протез, мостовидний протез і т.д.).

Встановлення протезу.

На цьому етапі відбувається кілька примірок (припасувань) самого протеза перед грунтовної установкою.

Фахівці стоматологічної клініки "М'ЯТА" раді запропонувати своїм пацієнтам різні види відновлення втрачених зубів за допомогою різноманітних способів та матеріалів.

Знімне протезування

В знімному протезі розрізняють: базис - основа протезу, сідловидна частина - ділянка базису в області відсутніх зубів пристосування для фіксації кламеру, кламерна система, штучні зуби, які розміщуються в базисі. Базис протезу може бути виконаний з однорідного матеріалу-пластмаси або металу і мати максимальні межі. Такий протез називають пластинковим. Заміна частини пластмасового базису на метал і відповідне зменшення меж базису зумовлює застосування іншого виду знімного протезу-бюгельного (від нім. Bugel-дуга). Такий протез не є дуговим, а містить дугу як елемент конструктивної особливості.

У бюгельном протезі розрізняють:

 • базис (базиси), також ці ділянки протеза називають сідлоподібною частиною;
 • пристосування для фіксації апарату;
 • бюгель - видозмінена частина базису, яка з системою кламерів становить металевий каркас протезу;
 • штучні зуби, які розміщуються в базисі (базису).

При наявності у пацієнтів алергічних реакції на пластмасу, з яких виготовляють пластинкові протези (частково-знімні і повні знімні) в нашій клініці застосовують так звані прозорі протези, без вмісту барвників. Також виготовляються протези з нейлону, Квадротті, Акрі Фрі.

Знімні пластинкові протези - служать для заміщення часткового або повного відсутності зубів і відновлення функції жування. Він кріпиться за природні зуби або повністю спирається на слизову оболонку альвеолярного відростка і передає на кісткову тканину щелеп жувальний тиск.

Частково-знімні протези - використовуються при наявності декількох зубів у пацієнта, що є опорою для протеза.

Повні знімні протези - виготовляються із повною відсутністю зубів на нижній щелепі або на верхній щелепі.

Розрізняють бюгельні протези: кламерної фіксації, замкового кріплення, шинуючі бюгельні протези

Бюгельні протези - це знімний лікувальний апарат для заміщення часткової відсутності зубів і відновлення функції жування. Зміцнюється за природні зуби і спирається як на природні зуби, так і на слизову оболонку порожнини рота. На сьогоднішній день існують наступні варіанти фіксації знімного бюгельного протеза:

 • кламерної системи - фіксація за допомогою утримуючих кламерів;
 • фіксація за допомогою опорно-утримуючих кламерів;
 • безкламерні системи - фіксація за допомогою замкових кріплень;
 • фіксація за допомогою телескопічних систем;
 • магнітна фіксація.

Замкові кріплення (атачмени) - це механічні пристрої, що складаються з двох частин - патриці (внутрішньої) і матриці (зовнішньої), з'єднання яких забезпечує фіксацію знімного протеза на опорних зубах. У більшості випадків одна частина замкового кріплення розташовується в знімній частині протеза, інша прикріплюється до штучної коронки, яка покриває опорний зуб. З'єднання двох частин атачмена відбувається або в штучній коронці, або всередині базису знімного протезу, що дозволяє отримати високоестетичний результат.

Телескопічні коронки - являють собою систему двох коронок, одна з яких (внутрішня-первинна, або патриця) цементується на відпрепарованому опорному зубі, інша (зовнішня-вторинна, матриця) знаходиться в каркасі знімної частини протезу. Щільний контакт оклюзійних частин коронок виконує функцію оклюзійного упору.

Протези з магнітними фіксаторами - розподіляють жувальний тиск на опорні зуби, надійно фіксуються в порожнині рота, але через відсутність стабілізуючої частини нестійкі при горизонтальній навантаженні (можливі бічні зміщення базису протеза). Тому обмеженням для застосування магнітних фіксаторів є різка атрофія альвеолярних гребенів. Такі фіксатори застосовують в основному як додатковий елемент. Магнітні фіксатори мають тільки двома функціями: опорна і ретенційна.

Шинуючі бюгельні протези використовують як лікувальний апарат для пацієнтів з атрофією кісткової тканини і рухливістю зубів різного ступеня. Такі протези мають опорну, ретенційну і стабілізуючу функцію. Для виготовлення шинуючого протезу немає необхідності препарувати (обточувати) опорні зуби.

Незмінні протези

Культьова вкладка - незнімний протез, що застосовується для відновлення зруйнованої коронкової і частково кореневої частини зуба. Він складається зі штучної кукси і штифта. Штифт вводять в канал збереженого кореня зуба. Виготовляють культьову вкладку з металу (сплави благородних і неблагородних металів) кераміки, скловолокна. Штучна коронка - виготовляється при дефектах твердих тканин коронки зуба більше 80% (застосовується при значному руйнуванні зуба). Залежно від матеріалу розрізняють: коронки металеві: сплави благородних і неблагородних металів; безметалеві: e-max press з подальшим пошаровим нанесенням кераміки, оксид алюмінію, оксид цирконію, претау; металокераміка (металевий каркас з подальшим пошаровим нанесенням кераміки).

 

Мостовидні протези виготовляються за відсутності одного або декількох зубів, так звані «включені» дефекти. Для цього необхідно опорні зуби під мостовидний протез попередньо підготувати (при необхідності провести ендодонтичне лікування, відновити коронковую частина зуба, відпрепарувати).

Виготовляються мостовидні протези з різних матеріалів:

 • металеві (сплави благородних і неблагородних металів);
 • металокерамічні, безметалеві (пресована кераміка з подальшим нанесенням кераміки, оксид цирконію, оксид алюмінію, претау).

Цікаво, що керамічні вкладки мають довшу історію в сучасній стоматології, ніж золоті вкладки. Вони стали використовуватися в кінці дев'ятнадцятого століття в якості естетичного способу відновлення каріозних пошкоджень. Було цілком природно прагнути використовувати речовину того ж кольору, що і людські зуби.

Сьогоднішній технічний рівень керамічних вкладок (inlay) і накладок (onlay), заснований на 10-річному досвіді роботи з сучасними матеріалами, набагато вищий, ніж у ранніх поколінь.

Керамічні вкладки \ накладки показані для пошкоджень каріозною процесом середнього рівня живих молярів або премолярів.

Керамічні вініри показані при ерозії твердих тканин зубів, при патологічному фарбуванні зубів, флуорозі, при естетичному дефекті зубного ряду (криві зуби). Коли відбілюючі методики стають неефективними, вініри можуть стати методикою вибору для поліпшення або зміни природного кольору зуба.

Це ортопедичне лікування головним чином полягає в заміщенні видимої частини зубної емалі керамічним замінником, щільно пов'язаних із зубною поверхнею, що має оптичні, механічні та біологічні якості, близько схожі з природною емаллю. Цей «замінник емалі» зараз наближає нас до досягнення мети ортопедії - замінити дефектну людську емаль адгезивною штучною емаллю. Цей метод лікування використовує мінімальне препарування зуба, уникаючи ясенних кордонів, головним чином обмежуючись межами зубної емалі, таким чином дотримуючись механічний, пародонтальний, функціональний і естетичний принципи. Він зберігає цілісність м'якої тканини, що становить одне з головних переваг цієї методики.