Пародонтологія

МИ СТВОРЮЄМО КРАСИВУ ПОСМІШКУ

Пародонтологічне лікування

Пародонт - це комплекс тканин, які оточують зуб і утримують його на місці. Тобто, це своєрідний фундамент для зубів, який повинен бути міцним і здоровим. На жаль, ми дуже часто ігноруємо проблеми з яснами, вважаючи їх безпечними. Але ж будь-яке захворювання пародонту, що не вилікуване вчасно, призводить до руйнування кісткової тканини, зуби починають розхитуватися і можуть випасти. Пародонтологія вивчає захворювання пародонту і методики лікування запалення ясен.

Лікування стоматиту

Незважаючи на те, що стоматит - це ураження слизової оболонки порожнини рота, і не завжди зачіпає тканини пародонту, найчастіше в симптомокомплексі спостерігається кровоточивість ясен і неприємний запах з рота. Також пацієнти відзначають набряклість і болючість слизової рота, виразки в роті, білий або жовтий наліт.

Основні причини виникнення - недотримання гігієни порожнини рота, механічне або термічне ураження порожнини рота, гіповітаміноз, куріння, неправильно встановлені або неякісні зубні протези. Лікар-стоматолог або пародонтолог ставить діагноз на підставі скарг пацієнта, візуального огляду порожнини рота.

Лікування гінгівіту

Це найбільш розповсюджене захворювання тканин пародонту, як правило, супроводжується кровотечею ясен, хворобливими відчуттями при прийомі їжі та чищення зубів, а також неприємним запахом з рота.

Гінгівіт необхідно вилікувати на ранній стадії, інакше він може перерости в більш серйозне захворювання - пародонтит. Лікування ясен при цьому захворюванні починається з ліквідації причин виникнення захворювання, усунення патогенної мікрофлори порожнини рота, ліквідації основного захворювання або виправлення дефектів попереднього ортодонтичного лікування.

Лікування пародонтиту

Пародонтит найчастіше виникає як наслідок невилікуваного гінгівіту. При цьому захворюванні характерно не тільки запалення ясен, лікування яких не було проведено своєчасно, але і запальні процеси в кістці. Утворюються пародонтальні кишені, в яких накопичується гній, потім поступово оголюються шийки зубів і зуби починають розхитуватися. Лікування пародонтиту полягає в усуненні факторів, що травмують пародонт і проведенні професійного чищення зубів. Також застосовується медикаментозна протизапальна терапія, фізіотерапевтичне лікування, при важких стадіях шинування та кюретаж.

Лікування пародонтозу

Пародонтоз є досить рідкісним захворюванням ясен і на відміну від пародонтиту, з яким його часто плутають, не супроводжується кровотечею і запаленням ясен.

Пародонтоз - це системне захворювання околозубних тканин, викликане атрофією альвеолярних відростків, для нього характерно оголення шийок зубів і утворення клиновидного дефекту (оголення шийки зуба оголення у вигляді клина). Для діагностики пародонтозу необхідно провести ретельне обстеження, зробити рентгенівський знімок або комп'ютерну томографію. Яскраво вираженої симптоматики у цього захворювання немає, як правило, воно супроводжується підвищеною чутливістю оголених шийок зуба, а також свербежем в яснах.

Профілактика захворювань ясен

Запалення ясен вимагає своєчасного і якісного лікування. Але дуже часто пацієнти ігнорують описані вище симптоми і доводять стан пародонта до складних клінічних ситуацій, коли потрібна серйозна терапія або навіть хірургічне втручання. Для того щоб запобігти розвитку захворювань пародонту, необхідна ретельна гігієна порожнини рота. Тому ми радимо раз на півроку проводити професійну чистку зубів, а також регулярно відвідувати стоматолога для профілактичного огляду.